Yaz Gecelerine Merhaba

Yaz Gecelerine Merhaba

Merhabalar,

Bildiğimiz üzere bu yaz çok sıcak geçecek, sıcak olunca tabi ki insanın içi şimdiden ısınıyor değil mi?  Tatiller başlayacak , deniz , plaj oyunları ve bunlarla beraber tabi ki yaz geceleri de var J

Peki biz bu sıcak günlerde hem gündüz hemde gece nasıl kıyafetler mi giymeliyiz.  Erkek olunca işimiz biraz daha kolaylaşıyor yalan değil ama biz erkeklerinde gece kıyafet seçmekte zorlandığımız anlar oluyor özelliklede yaz gecelerinde. Çünkü, biz erkekler yaz gecelerinde vücutta ki (bayanlara oranla) fazla yağ oranından dolayı bayanlara göre çok daha fazla terliyoruz. Buda yaz akşamları özellikle de güzel bir mekandayken etrafımızda ki insanlara rahatsızlık veriyor.

Peki ne mi yapmalıyız?

Öncelikle giydiğimiz kıyafetlerin kumaşları çok önemlidir.

Yazın tercih edilmesi gereken kumaşlar;

  •          Pamuk       
  •          Poplin
  •          Keten

PAMUK : Hepimizin bildiği gibi pamuk gibi doğal liflerden üretilen kumaşlarda terlesek de daha az rahatsız hissederiz. Bunun sebebi pamuklu kumaşların terletmemeleri değil; teri emmelerinden kaynaklanır.

POPLİN : Çözgüsü atkısından sık dokunmuş pamuklu kumaş. Özellikle gömlek yapımında kullanılır.

KETEN : Kırışma özelliği yüksektir. Ilık ütüyle ütülenmelidir. Kir tutma özelliği yoktur. Elde ve soğuk su ile yıkanması tavsiye edilir. Keten karışımlı kumaşların ise kuru temizleme yapılması önerilir. Yazın serin tutma özelliği olduğu için bütün markaların vitrinlerinde rastlamamız olağandır. Daha çok erkeklerin tercih ettiği keten yaz mevsimi için bir vazgeçilmez olabilir.

Giydiğimiz kıyafetlerin kumaşlarının pamuk olmasına dikkat edersek bu terleme etkisini ciddi seviyede azaltmış oluruz. Tabi sırf pamuklu ürün giydik diye de parfüm veya deodorant kullanımı da unutmamamız lazım.

Fashion dediğimiz zaman tabi ki güzel giyinmek ile başlıyor fakat bu güzelliğin her anlamda olması şart. Saçımızın duruşu, kıyafetlerimizin üzerimize oturması ve en önemlisi parfüm ve deodorant gibi kokularımızın üstümüzden eksik olmaması başta gelmektedir. 

Bilgilendirme : Her 5 insandan 1'i terlediğinin farkında olmuyormuş…

Yaz mevsimi için en önemli konu üzerimize sinen güzel kokuların eksik olmamasıdır.

PEKİ BİZ YAZ MEVSİMİNDE NE TARZ ÜRÜNLER Mİ GİYMELİYİZ?

Genelde her yaz vazgeçemediğimiz Marine renklerden bu yazda vazgeçecekmiş gibi gözükmüyoruz. Çoğu marka Marine ürünlerini piyasaya sundu bile 

Yaz gecelerinde keten bir şort ve keten bir gömlek giyip dışarı asla çıkmayın. Her zaman extra bir şey ekleyin. Keten şort & keten gömlek giydiniz peki extra?

Omzunuza bir pamuklu triko kazak atabilirsiniz veya hasır bir şapka renkli camlı bir gözlük ve kesinlikle marine veya kıyafetinize uygun bir bileklik takmamız gerekmektedir. 

Sonuçlarımız detaylarımızdan doğar..

Herkese şimdiden bol eğlenceli ve huzurlu tatiller diliyorum.

Cemil UZUN

Posted on 2016-06-07 by Cemil Uzun Cemil Uzun 0 1438

Bir Yorum BırakınLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.
Karşılaştır 0
Önceki
Sonraki

No products

To be determined Kargo
0,00 TL Toplam

SATIN AL