Bahar Makyajı Trendleri

Bahar Makyajı Trendleri

Merhabalar herkese,

Baharın geldiği şu günlerde, havaların ısınmaya başladığını da yavaş yavaş hissediyoruz.  Artan hava sıcaklığı makyaj seçimlerimizi de değiştiriyor haliyle.

Cilt ürünlerinde; hem yüzümüzde bir şey yok hissi olsun, hem de cilt kusurlarımız kapansın istiyoruz. Doğal makyaj trendleri böyle durumlarda imdadımıza yetişiyor. Havaların ısınmasıyla bizi rahatsız eden cildimizde ayrı bir cilt hissi uyandıran fondötenleri kenara bırakıp, daha doğal bitişli, SPF ‘si yüksek, ince yapılı fondötenler; hatta bol SPF’li renkli nemlendiricilere yani BB ve CC kremlere geçme vaktidir.

Güneş koruma faktörlü ürünler seçmek Güneş’in kendini gösterdiği şu günlerde daha da önemli hale geliyor. Yine cilt ürünlerinde bronzlaştırıcı pudralar, doğal bir sonuç için mühim; elmacık kemiklerimiz gibi yüzümüzdeki yüksek noktalara biraz uygulamak, doğal, bronzlaşmış taze cilt görünümü verecektir bize.

Son birkaç yıldır çok revaçta olan “dewy look”  yani ışıltılı, nemli, ıslak his uyandıran bu görünümü yakalamak için de aydınlatıcılar önemli. Özellikle ince ışıltılı altın ve pembe-altın tonlu bir highlighter (aydınlatıcı) doğal ışıltılı bahar makyajınızda yüzünüze ışık katacaktır.

Gözlerde ise; renklenelim, çünkü bahar demek renk demek. Tatlı pembeler, pastel maviler, su yeşili, çokça göreceğimiz sarı tonlar,turuncu ve mercan tonlar bahar makyajımıza renk katacaktır. Birçok kozmetik markasının da bahar çiçeklerinden ilham aldığı rengarenk makyaj koleksiyonları raflarda yerini almaya başladı. Renklerde tek şart ise doğallık; canlı renkleri doğal tonlarla birlikte kullanarak naturel bir vurgulama yapmak.

Yanaklarda; yine doğal tonlar gül kurusu, şeftali tonlar, pembeler aydınlatıcılarla harmanlanacak.

Dudaklarda ise; ciltteki bu aydınlık, ıslak ve dewy  görünümün aksine dudaklarda mat bitişli ürünler hala çok revaçta. Havanın artan ısısı, lip balm gibi ince “sheer” yapılı meyveli dudak ürünleri de tercih etmemize neden olacak. Yine dudakta ışıltıdan vazgeçmeyenler için kalıcılık vaat eden dudak parlatıcıları da tercih edilebilir.

Bahar demek renk demek dedik ;ancak nude renkler,toprak tonlar ise her mevsim tahtını kimseye kaptırmayanlardan.  

Bahar coşkusunu makyajımıza da yansıttığımız, bol renkli günler dilerim.

Sevgiler…

Posted on 2016-04-20 by Damla Ataman Damla Ataman 0 1377

Bir Yorum BırakınLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.
Karşılaştır 0
Önceki
Sonraki

No products

To be determined Kargo
0,00 TL Toplam

SATIN AL