Yaz Aylarında Daha da Güzeliz!

Yaz Aylarında Daha da Güzeliz!

Sonunda ilkbahara adım attık! Son günlerdeki sıcaklar bizlere yazın alarmını vermiş oldu. Güneşin yüzünü göstermeye başladığı şu günlerde, aşırı sıcaklar başlamadan yaz ayları için birkaç önerimi sizlerle paylaşmak istedim. 

Yaz aylarında yasadığımız sıvı kaybı, terleme gibi onlarca sebepten dolayı cildimiz adeta ne yapacağını şaşırıyor. Öncelikle yeterli miktarda su içmek cildin nemini koruması acısından çok önemli. Deniz, havuz, güneş ışınları gibi nedenlerden ötürü yaz aylarında cilt daha da kuruyor ve cildin nem ihtiyacı artıyor. Bu yüzden, haftada 1-2 kez nem maskesi uygulamak cildinize çok iyi gelecektir. 

Yaz aylarında cildimizin diğer bir vazgeçilmezi ise cilt bakımımızın son aşaması olan güneş koruyucular. Güneş ısınlarından cildi korumak, lekelere ve kırışıklıklara sebebiyet vermemek için koruyucuların önemi gerçekten çok büyük. Tonikler, maskeler kullanıp da güneş koruyucu kullanmazsak hepsi çöpe gider aman dikkat!

Cildiniz için en iyi koruyucuyu doktorunuza danışarak seçmekte fayda var. Çünkü yaşınız, cilt tipiniz göz önünde bulundurulması gereken faktörler. Örneğin akneye meyilli bir cilde sahipseniz yağsız bir koruyucu kullanmanız sizin için en doğrusu olacaktır.

Unutulmaması gereken bir nokta daha: Güneş koruyucunuzu 2-2,5 saatte bir tazelemeniz gerektiği. Simdi diyeceksiniz ki ben makyajımı yapıp evden çıktım bir daha nasıl tazeleyeyim? İçinde güneş koruyucu barındıran pudra ve fondötenleri veya sürüldüğünde beyaz bir tabaka halini almayan, yüzde kalıp gibi durmayan, yağsız güneş koruyucuları deneyebilirsiniz.

Toparlamam gerekirse, kendinize uygun bir koruyucuda karar kılıp, günlük bakim rutininizin bir parçası haline getirin ve bu adimi hiç atlamayın. güneş koruyucu deyip geçmeyin ve koruyucunuzu Ekim ayinin sonuna kadar elinizden düşürmeyin! 

Sevgiler. 

Posted on 2016-04-18 by Rakuel Geron Rakuel Geron 0 1322

Bir Yorum BırakınLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.
Karşılaştır 0
Önceki
Sonraki

No products

To be determined Kargo
0,00 TL Toplam

SATIN AL