Tatlı Krizleri için Tatlı Öneriler

Tatlı Krizleri için Tatlı Öneriler

Hepimizin dönem dönem yaşadığı bir durumdur tatlı krizleri. Gözümüzün önünde pastalar, çikolatalar, kurabiyeler uçuşur, ne yesek az gelir doymayı bilmeyiz bazen. Stresliyken, sinirliyken ve bazı hormonal değişimlerde daha fazla bu atakları yaşayabiliriz. Peki tatlı krizlerini azaltmak mümkün mü? İşte tatlı krizleriniz için tatlı öneriler.

  •         Kuru meyveler kurtarıcınız olsun. Tatlı krizi anında abur cuburlar yerine kuru meyveleri hurmayı, kayısıyı, inciri deneyin. yanında da sütlü bir kahve ile kan şekeriniz dengeleyip keyifli bir ara öğün yapabilirsiniz.
  •         Tarçın vazgeçilmeziniz olsun. Suyunuza, meyvelerin üstüne, süte, yoğurda katabilirsiniz. Bu sayede kan şekeriniz dengelenecek ataklarınız azalacaktır.
  •         Karbonhidratları tek başına almayın, mutlaka yanında protein kaynakları olsun. Makarna yapıyorsanız sosu kıymalı olsun, pilav varsa içine tavuk ya da yanında yoğurt olsun.
  •         4 saatten uzun süre aç kalmayın. Özellikle öğle ile akşam arasında minik bir ara öğün yapın ki hem akşam yemeğini abartmayın, hem de gece atıştırmaları olmasın.
  •         Basit karbonhidratlar yerine kompleks karbonhidratları tercih edin. Beyaz ekmek yerine tam tahıllı ekmek, pirinç pilavı yerine bulgur ilk tercihiniz olsun.
  •         Posalı besinleri hayatınıza katın. Meyve suyu yerine taze kabuklu meyveleri tercih edin. Haftada 2 kez kurubaklagilleri tercih edin, sofralarınızda salata olmazsa olmazınız olsun.
  •         Şeker içeriği yüksek paketli ürünleri beslenmenizde sınırlandırın. Bu besinler sizi daha çok acıktırıp daha fazla yeme isteği duymanıza neden olur.
  •         Besin etiketi okuma alışkanlığı edinin. Aldığınız meyveli süt ve yoğurtlarda bile yüksek miktarda şeker olduğunu varsayarsak aldığınız her besinin mutlaka etiketine göz atın.

 Sevgiler

Posted on 2016-04-01 by Fatma Gönen Fatma Gönen 0 1728

Bir Yorum BırakınLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.
Karşılaştır 0
Önceki
Sonraki

No products

To be determined Kargo
0,00 TL Toplam

SATIN AL