Moda mı Tarz mı?

Moda mı Tarz mı?

Herkese merhabalar,

Bugün, ilk yazımı sizlerle paylaşacağım için yazacağım konuyu sınırlamaktansa genel yazmayı tercih ettim. Bu sebeple ilk yazımda sizlerle tartışmak istediğim konu moda ve tarz arasındaki farklar olacak. Öncelikle sizlere bir soru yönelterek başlamak istiyorum;

Sizce moda olan her şey tarz mıdır ya da tarz olan her şey moda mıdır?

Bu soruların cevabı bana göre hayır çünkü her dönemin bir modası vardır ama moda gelip geçicidir. Her nasıl 70'ler 80'ler 90'lar modası buydu diyip anımsıyorsak ileride de elbet 2000'lerin modası anımsanacak fakat modayı bireyselleştirdiğimizde yani kendimize indirgediğimizde körü körüne değil de arasından seç-beğen-al-giy yapabilmeliyiz. 

Bunun da sırrı kendimizi ve bedenimizi tanımaktan geçiyor. Vücut tipimizi keşfettiğimiz an nelerin bize yakışıp yakışmayacağını az çok tahmin edebilir ve de moda olan bir şeyi bile ' hayır o bana yakışmaz' diyip modayı gerektiğinde elimizle itmesini bilir hale geliriz. 

Gelelim tarzla arasındaki farklara, tarz sahibi bir insan modayı takip ediyor veya edecektir diye bir kaide de yoktur. Yukarıda bahsettiğim gibi kendi bedenini tanıyan insan zaten kendine yakışanı seçmesini bilir ve o her haliyle tarzını konuşturur. 

Kısacası demek istediğim siz modayı değil moda sizi takip etsin. Yeter ki kendiniz olun ve de doğru parçaları bir araya getirip 'kendiniz' olmayı bilebilin. Farkınız kendiniz, kendiniz ise tarzınız olsun. 

Emin olun farklı olmak modayı körü körüne takip edip aynı olmaktan çok daha iyi gelecektir.

Eee o zaman bir denemekte fayda var, ne dersiniz? 

Not: Bundan sonraki yazılarımda stil, tarz, kozmetik ve de bakım, hayat tavsiyeleri ile karşınızda olacağım. 

Şimdilik hoşçakalın,

 

Posted on 2016-03-30 by Ece Ergüney Ece Ergüney 0 2380

Bir Yorum BırakınLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.
Karşılaştır 0
Önceki
Sonraki

No products

To be determined Kargo
0,00 TL Toplam

SATIN AL